۱۱ دلیل برای پرستش کردن با خانواده

پرستش با هم به عنوان یک خانواده چیزی نبود که برای ما به راحتی شروع شود. حتی به عنوان یک کشیش، در آغاز رهبری خانواده‌ ام در پرستش، احساس خجالت می‌کردم (به ویژه در سرود خواندن!). اگر چه، اکنون بخشی از زندگی خانوادگی ما شده است. نه، چیزی فراتر از یک بخش است – مرکزیت چیزی است که خانواده برای ما معنی می‌دهد. الان یک لذت است و لحظات آنچنان خجالت آور نیستند که در گذشته بودند. مرکز یک خانه مسیحی باید مسیح باشد و اگر مرکز آن مسیح باشد، پر از پرستش خواهد شد.

اکثر مسیحیان بشارتی از اهمیت عبادت‌های مخفیانه و همگانی آگاه هستند، اما کمتر کسی از آنها در مورد پرستش خانوادگی حتی چیزی شنیده است.

پرستش خانوادگی چیست؟

بسیار ساده است. امشب، با خانواده خود روی مبل یا پشت میز غذا بنشینید. و سپس … با هم دعا کنید، کتاب مقدس را همراه با یک سرود ایمانی خوب با هم بخوانید. انجام پرستش خانوادگی دلایل زیادی دارد، اما بگذارید فقط به چند مورد اشاره کنیم. پرستش خانوادگی:

۱. خدا را جلال می‌دهد و تکریم می‌کند – این دلیل اولیه و اساسی است.

۲. خانه را در مرکزیت قرار می‌دهد – پرستش خانوادگی تأثیر فوق العاده ای در تمرکز خانه‌های ما بر مسیح دارد.

۳. شخصیت مسیحی را ترغیب می‌کند – خانه ممکن است سخت‌ترین مکان برای گذراندن زندگی مسیحی ما باشد. یک دلیل وجود دارد که پولس هر یک از اعضای خانواده مسیحی را در متنهایی مربوط به خانواده در افسسیان ۵-۶ و کولسیان ۳ خطاب می‌کند. این یک واقعیت ناراحت کننده‌ای است که ما بیشتر شخصیت مسیحی را در کلیسا، در محل کار و در جامعه نشان می‌دهیم تا در خانه‌های خود. اگر جایی باشد که من باید به طور ویژه آن را از گناه، شهوت و دشمنانمان محافظت کنم، آن مکان خانه است. اهمیت ندادن و احساس آشنایی و راحتی کردن، زمین بازی آماده برای گناه است.

۴. آرامش در خانه را ترغیب می‌کند – ما گناهکارانی هستیم که در محوطه‌ های تنگ و زیر یک سقف زندگی می‌کنیم. این یک دستورالعمل برای فاجعه یا حداقل درد است! ما اعضای خانواده خود را می‌شناسیم و شناخت خوبی از آنها داریم. پرستش خانوادگی به ما کمک می‌کند تا با گناه خود مقابله کرده و تأثیر آن را بر یکدیگر درک کنیم. به عنوان مثال، برای پدر بسیار دشوار است که خانواده خود را در پرستش هدایت کند، هنگامی که تازه سر همسرش فریاد زده است. اگر قرار باشد خانواده اش را قبل از تخت فیض رهبری کند، ابتدا باید از همسرش طلب بخشش کند. و همسرش متوجه خواهد شد که پرستش دشوار است، مگر اینکه با میل خود او را ببخشد.

۵. خانواده را به هم پیوند می‌زند – در جامعه پرتحرک ما، کارهای کمی وجود دارد که یک خانواده با هم روزانه انجام می‌دهد. این روزها حتی خوردن یک وعده غذایی با هم یک شاهکار به نظر می‌رسد. اگر خانواده شما روزانه دور هم جمع شوند چه می‌کنید؟ و اگر آن دورهمی برای پرستش باشد چطور؟ این مهمترین و اصلی ترین جنبه زندگی می‌شود. تمام خانواده‌ی شما به این درک خواهند رسید که مهم نیست ما چه کار دیگری انجام می‌دهیم یا چه کاری انجام نمی‌دهیم؛ مهمترین چیزی که ما را به عنوان یک خانواده نشان می‌دهد این است که ما یک خانواده پرستش کننده و تسلیم مسیح هستیم. و این پیوند یک پیوند ابدی است که خانواده را در سایر فعالیتهای خود تقویت می‌کند.

۶. دانش مشترک را فراهم می‌کند – وقتی کتاب مقدس در پرستش خانوادگی خوانده می‌شود، خانواده در دانش مشترک رشد می‌کند. مکالمات دور میز شام یا در اتومبیل به طور چشمگیری تغییر می‌کنند؛ زیرا درباره دانش مشترکی که دارید مکالمه می‌کنید.

۷. کودکان را برای پرستش همگانی تربیت می‌کند – پرستش خانوادگی، مزیت مازادی را فراهم می‌کند که آن، تربیت فرزندان ما برای پرستش همگانی است. همانطور که آنها نشسته و به کلام خدا گوش می‌دهند، دعاها را می‌شنوند و سرودها را می‌خوانند، این عناصر در پرستش همگانی معنای جدیدی پیدا می‌کنند. ارزش این موضوع بسیار زیاد است.

۸. فرزندان ما را در مسیح ترغیب می‌کند – آنها می‌بینند که پرستش برای مادر و پدر کاری نیست که آنها فقط صبح یکشنبه انجام می‌دهند. این چیزی است که در هسته اصلی وجود آنها قرار دارد؛ به اندازه کافی مهم است که خانه خود را بر روی آن متمرکز کنند. ما کودکان را نه فقط افرادی با اخلاق و با کفایت، بلکه برای پرستش خدای تثلیث، بزرگ می‌کنیم.

۹. سرپرستی روحانی را تقویت می‌کند – پرستش خانوادگی، چارچوب کتاب مقدسی خانواده را تقویت می‌کند؛ زیرا خانواده به پدر (یا مادر در صورت مجرد بودن مادر) به عنوان سرپرست روحانی خانه نگاه می‌کند. وقتی پدری، فرزندان و همسر خود را هر شب در حضور تخت پادشاهی خدا سرپرستی می‌کند و آنها را در امور مسیح شاگرد می‌کند، آنها به طور روزافزون به عنوان سرپرست روحانی به او نگاه می‌کنند. این موضوع، یک مزیت دیگر را به وجود می‌آورد که تقویت لباس روحانی پدر/شوهر است که بر دوش وی است.

۱۰. شاگردسازیِ نظامند را فراهم می‌کند – من به عنوان یک کشیش، غالبا افرادی را دارم که به من مراجعه می‌کنند و در مورد نحوه خدمت به فرزندان یا همسرشان در یک موضوع خاص از من سوال می‌کنند. آنها معمولا نگران یک گناه خاص یا کشمکشی در زندگی اعضای خانواده خود هستند. به این ترتیب، ما به عنوان آتش نشانانی شتابان برای فرونشاندن این مسئله یا آن مسئله خدمت می‌کنیم. در بعضی مواقع این مورد نیاز است، اما این نباید به صورت سیر اقدامات عادی ما در آید. شاگردسازی نظامند، روش بسیار بهتری است و پرستش خانوادگی به آن کمک می‌کند. پرستش خانوادگی روزانه، بنیادی مستحکم را ایجاد می‌کند که بر اساس شنیدن روزانه کلام، دعای روزانه و شکرگزاری روزانه بنا می‌شود. ساخت یک خانه مستحکم زمان می‌برد. خانه ای که ناپایدار است، نتیجه آن است که نجار آن در حال دویدن از یک دیوار سست به یک دیوار سست دیگر است تا میخی را در اینجا یا آنجا بکوبد.

۱۱. شهادت نسلی را فراهم می کند – یکی از بزرگترین مزایای پرستش خانواده، انتقال واقعی ایمان ما به نسل بعدی است. ما به فرزندان خود می‌آموزیم که چگونه کتاب مقدس را بخوانند، دعا کنند، به گناهان خود اعتراف کنند، برای خدا سرود بخوانند و موارد دیگر. فرزندان ما، با خاطراتی از این پرستش روزانه خانه را ترک می‌کنند. آنها با مشاهده و شرکت در چگونگی کاوش کتاب مقدس، شفاعت برای فرزندان آینده خود و شادی کردن در خداوند را یاد خواهند گرفت. و به واسطه فیض و رحمت خدا، آنها آن را به نسل بعدی خانواده‌های ما منتقل خواهند کرد.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.