نویسندگان


جان پای‌پر

John Piper

جان پای‌پر (دارای مدرک دکترای الهیات از دانشگاه مونیخ) معلم کلام خدا، و بنیان‌گذار سازمان خدمات مسیحی به نام DesiringGod.org و رییس دانشگاه الهیاتی بیت‌لحم می‌باشد. او به مدت سی و سه سال در کلیسای تعمیدی بیت‌لحم واقع در شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا به خدمت شبانیِ ارشد مشغول بود. پای‌پر بیش از ۵۰ کتاب را به رشتۀ تحریر درآورده است. شماری از کتابهای او از این قرارند: مشتاق خدا. زندگی خود را به هدر ندهید. این ازدواج زودگذر. دودمان. آیا خدا می‌خواهد همه نجات یابند؟


گِرِگ گیلبرت

Greg Gilbert
گِرِگ گیلبرت مدرک کارشناسی هنر را از دانشگاه ییل کسب نموده، و دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشکدۀ الهیات تعمیدی جنوب است. او کشیش‌یار کلیسای «کاپیتول هیلز» واقع در واشنگتن دی.سی می‌باشد.

کوین دی‌یانگ

Kevin DeYoung

کوین دی‌یانگ (دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه الهیاتی گوردون کانوِل) شبان ارشد کلیسای اصلاح‌گرای یونیورسیتی واقع در شهر لنسینگ شرقی در ایالت میشیگان می‌باشد. او که در تارنمای The Gospel Coalition (کانون انجیل) به نوشتن مقالات الهیاتی مشغول است، نویسندۀ کتابهای صاحب‌نام فراوانی می‌باشد، و کتابهای دیگری را نیز به طور مشترک با سایر نویسندگان به قلم درآورده است.

شماری از کتابهای او از این قرارند: «بیکار ننشینید»، «حفره‌ای در قدوسیت ما‎»، «باور کلام خدا بی‌چون و چرا»، «کتاب‌مقدس واقعاً دربارۀ همجنس‌گرایی چه تعلیمی می‌دهد؟» و کتاب «مهم‌ترین ماجرا». همچنین کتابهایی با عنوان «پرمشغله» «چرا ما نوبنیاد نیستیم؟» و «چرا کلیسا را دوست داریم؟» (این دو کتاب آخر را به همراه تِد کِلاک به نگارش درآورده است) که جوایزی را نیز به خود اختصاص داده‌اند، از جمله کتابهای دیگر دی‌یانگ می‌باشند.


کریس بورونو

Chris Bruno

کریس بورونو (دارای مدرک دکترا از دانشگاه ویتون) مدیر اجرایی آموزشگاه «انطاکیۀ هاوایی» است، و در کلیسای هاربر نیز به خدمت شبانی، و تعلیم و شاگردسازی مشغول می‌باشد. او بیشتر وقت خود را در خدمت رهبری و مشارکت با کلیساهایی سپری می‌کند که به طور خاص بر تعلیم و آموزش الهیات، و خدمت کاشتن بذر کلیساهای تازه متمرکز می‌باشند. بورونو که مقالات و نقدهای فراوانی را به رشتۀ تحریر درآورده، نویسندۀ کتابی با این عنوان است: «شرح کتاب‌مقدس در ۱۶ آیه». او به همراه مَت دیرکْز، کتاب «شراکت کلیساها با هم» را نیز به نگارش درآورده است.


مارک دِوِر

Mark Dever

مارک دِوِر شبان ارشد کلیسای تعمیدی کاپیتول هیل واقع در واشنگتن دی سی می‌باشد. مارک از شروع خدمت شبانی‌اش در سال ۱۹۸۵، جزو هیأت رهبری چهار کلیسا بوده، و در کاشتن بذر یک کلیسا در ایالت ماساچوست نیز سهیم بوده است. مارک پیش از نقل مکان به واشنگتن در سال ۱۹۹۴، در کلیسای تعمیدی اِدِن واقع در شهر کمبریج در کشور انگلستان، به مدت دو سال در مقام معاون و دستیار شبان کلیسا خدمت نمود.

مارک در حال حاضر مدیریت سازمان خدمات مسیحی به نام 9Marks را واقع در واشنگتن دی سی بر عهده دارد. او همچنین در کنفرانسها و گردهمایی‌های مختلف نیز به تعلیم و سخنرانی می‌پردازد: از جنوب آفریقا تا برزیل؛ از انگلستان تا آلاباما. مارک که برای خدمت به شبانان بار سنگینی بر دوش خود احساس می‌کند، معمولاً یکی از سخنرانان کنفرانس شبانان است. او در دانشگاههای الهیات نیز به تدریس مشغول می‌باشد.

مارک دِوِر در این موقعیتهای شغلی نیز به خدمت مشغول بوده است: عضو هیأت اُمنای دانشگاه الهیاتی و تعمیدیِ جنوبی. عضو اتحادیۀ مسیحیان انجیلی. و عضو هیأت مدیرۀ سازمان خدمات مسیحی «کانون انجیل». مارک در سال ۱۹۹۵ به مدت دو هفته به مجلس سنای آمریکا دعوت شد تا در مقام کسی که از اقتدار روحانی و مذهبی برخوردار است، در ابتدای هر جلسه به دعا و نیایش بپردازد. او عضو انجمنی به نام «انجمن آمریکاییان، برای بررسی تاریخ کلیسا»، و همچنین یکی از اعضای سازمانی مسیحی به نام «مشارکت تینْدِل» می‌باشد. مارک از سال ۱۹۸۹ تا سال ۱۹۹۱ موفق به کسب بورسیۀ معروف به جی. بی. لایت‌فوت از دانشگاه کمبریج گشت.


دیوید پلات

David Platt

دکتر دیوید پلات مدیر سازمان خدمات مسیحی IMB و بنیان‌گذار سازمانی دیگر به نام Radical است. او عمیقاً سرسپردۀ مسیح و کلامش می‌باشد. اولین دلبستگی دیوید در خدمت روحانی این است که به شاگردسازی مشغول باشد، کلام خدا را با دیگران در میان بگذارد و به تشریح و توضیح آن بپردازد، و روزانه کلام خدا را تعلیم دهد. او به سراسر ایالت متحدۀ آمریکا، و به گوشه و کنار جهان سفر می‌کند تا دوشادوش رهبران کلیساها خدمت نماید.

دیوید در تمام روزهای زندگی‌اش لحظه‌ای از دانش اندوختن بازنایستاده است. او دارای دو مدرک کارشناسی، و سه مدرک با درجات عالی است. او فارغ‌التحصیل رشتۀ کارشناسی هنر، و کارشناسی هنر در روزنامه‌نگاری از دانشگاه جورجیا است. همچنین او دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترای الهیات از دانشگاه الهیاتی و تعمیدی در شهر نیو اورلئان است. او قبلاً در دانشگاه الهیاتی و تعمیدی نیو اورلئان - واحد موعظۀ تفسیری و دفاعیات مسیحی - در کنار استادیاری، سرپرستی و مدیریت اجرایی آن مجموعه را نیز به عهده داشت.

پلات در کلیسای تعمیدی اِجواتر واقع در شهر نیو اورلئان جزو هیأت مبشران کلیسا به حساب می‌آمد؛ و مدت هشت سال نیز شبان ارشد کلیسای بروک هیلز واقع در شهر برمینگهام در ایالت آلاباما بود. دیوید نویسندۀ چندین کتاب است. چند نمونۀ کتابهایش از این قرارند: «بنیادشکن»، «با هم بنیادشکن باشیم»، و «از عقب من آیید». تازه‌ترین کتابش نیز «ناهمسو با فرهنگ» نام دارد. شبکۀ رادیویی مودی نیز بخشی از برنامه‌هایش را که در سراسر جهان قابل پخش است، با عنوان «بنیادشکن به همراه دیوید پلات» به پخش موعظه‌ها و تعالیم وی اختصاص داده است. دیوید و همسرش هِتر صاحب چهار فرزند به نامهای کالیب، یوشع، مارا روت، و اشعیا می‌باشند.


جرمی واکر

Jeremy Walker

جرمی واکر در خانواده‌ای خداشناس چشم به جهان گشود، و در دوران نوجوانی‌اش به مسیح ایمان آورد. او در کلیسای تعمیدی مِیدِن‌باوِر واقع در شهر کِراولی در کشور انگلستان به خدمت شبانی مشغول است. او و همسرش آلیسا از برکت وجود سه فرزند برخوردار می‌باشند. واکر نویسندۀ چندین کتاب است؛ و در این صفحات اجتماعی نیز به وبلاگ‌نویسی و نوشتن مقالات الهیاتی مشغول می‌باشد: Reformation21 و The Wanderer


آر. سی. اِسپرول

R.C. Sproul

آر. سی. اِسپرول بنیان‌گذار سازمان خدمات مسیحی «لیگنی‌یر»، مدیر این سازمان، و نویسندۀ بیش از نود کتاب است. «قدوسیت خدا» «برگزیده از جانب خدا» و «هر کسی یک الهیدان است» از جمله کتابهای وی می‌باشند. او در کنار خادمان دیگر به خدمت شبانی در کلیسای «نیایشگاه سنت آندرو» واقع در شهر سَنفورد در ایالت فلوریدا مشغول می‌باشد. وی رییس دانشکدۀ کتاب‌مقدسی اصلاحات است؛ و نظارت و مدیریت بخش ویرایشگری مجلۀ «گفتگوی سر میز» را نیز بر عهده دارد. همچنین برنامۀ رادیویی «ذهن خود را تازه کنید» روزانه ساعتی را به پخش تعالیم دکتر اِسپرول اختصاص داده است. این برنامۀ رادیویی از صدها شبکۀ رادیویی در سراسر ایالت متحدۀ آمریکا و بیش از چهل کشور جهان قابل پخش می‌باشد.


ویلیام فیلیپ

William Philip

ویلیام فیلیپ از سال ۲۰۰۴ خادم ارشد کلیسای «تِرون» واقع در شهر گِلاسگو در اسکاتلند بوده است. او قبلاً ریاست سازمان خدمات مسیحی Proclamation Trust واقع در لندن را به عهده داشت. اکنون رییس موسسۀ آموزشی «کُرن‌هیل» در اسکاتلند است. هدف موسسۀ نامبرده این است که شبانان را تعلیم دهد تا کلام خدا را به شکل تفسیری موعظه نمایند. ویلیام فیلیپ پیش از خدمت شبانی‌اش پزشک متخصص قلب بود.


جاناتان لی‌مَن

Jonathan Leeman

جاناتان لی‌مَن مدیریت بخش ویرایش سازمان خدمات مسیحی 9Marks را بر عهده دارد. پس از کسب مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشتۀ علوم سیاسی، جاناتان پا به عرصۀ روزنامه‌نگاری گذاشت و در مجلۀ اقتصادیِ بین‌الملل واقع در واشنگتن دی.سی در سِمَت ویرایشگر شروع به کار کرد . جاناتان با شروع خدمت روحانی، در رشتۀ الهیات به تحصیل پرداخت و موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد و سپس درجۀ دکترا گشت و به طور موقت خدمت شبانی کلیسا را به عهده گرفت.

در حال حاضر، او ویرایشگر مجموعه کتابها و مقالات سازمان 9Marks می‌باشد. وی با چندین انتشارات همکاری نموده است و خودش چندین کتاب را به نگارش درآورده و یا ویرایش آنها را به عهده داشته است.


کاتلین نیلسون

Kathleen Nielson

کاتلین نیلسون اهل سنت لوییز در ایالت میزوری است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه «واندربیلت» در رشتۀ ادبیات است و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ویتون (ایالت ایلینوی) کسب نموده است. وی در این دانشگاه، دانشکدۀ «بیت‌ئیل» (ایالت مینه‌سوتا)، و دانشکدۀ «ویتون» در گروه آموزش ادبیات انگلیسی به تدریس مشغول بوده است. او کتابهای زیادی را در زمینۀ مطالعه و بررسی کتاب‌مقدس به نگارش درآورده است. مقالات و اشعار متنوعی نیز از ایشان به چاپ رسیده است. کاتلین در چندین کلیسا رهبری و تعلیم جلسات مطالعۀ کتاب‌مقدس ویژۀ بانوان را به عهده داشته است. او در کنفرانسها و گردهمایی‌های بسیاری نیز سخنرانی نموده است. کاتلین همسر دکتر نیل نیلسون، رییس دانشکدۀ «عهد» در شهر لوکات مانْتن در ایالت جورجیا می‌باشد. حاصل این ازدواج سه پسر و دو عروس زیباروی می‌باشد.


وِین گورودم

Wayne Grudem

وِین گورودم دارای مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترای الهیات از دانشگاه الهیات وِست مینِستر و دارای مدرک دکترای فوق تخصصی از از دانشگاه کَمبریج است. وی استاد و پژوهشگر کتاب‌مقدس و الهیات در دانشگاه الهیات فینیکس در شهر فینیکس در ایالت آریزونا می‌باشد. او کتاب‌های بسیاری را به قلم درآورده است.

 

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.