کاتلین نیلسون


کاتلین نیلسون اهل سنت لوییز در ایالت میزوری است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا از دانشگاه «واندربیلت» در رشتۀ ادبیات است و مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه ویتون (ایالت ایلینوی) کسب نموده است. وی در این دانشگاه، دانشکدۀ «بیت‌ئیل» (ایالت مینه‌سوتا)، و دانشکدۀ «ویتون» در گروه آموزش ادبیات انگلیسی به تدریس مشغول بوده است. او کتابهای زیادی را در زمینۀ مطالعه و بررسی کتاب‌مقدس به نگارش درآورده است. مقالات و اشعار متنوعی نیز از ایشان به چاپ رسیده است. کاتلین در چندین کلیسا رهبری و تعلیم جلسات مطالعۀ کتاب‌مقدس ویژۀ بانوان را به عهده داشته است. او در کنفرانسها و گردهمایی‌های بسیاری نیز سخنرانی نموده است. کاتلین همسر دکتر نیل نیلسون، رییس دانشکدۀ «عهد» در شهر لوکات مانْتن در ایالت جورجیا می‌باشد. حاصل این ازدواج سه پسر و دو عروس زیباروی می‌باشد.


مطالعۀ کتاب‌مقدس

چه بسا چندان خوشایند نباشد که مطالعه و بررسی کتاب‌مقدس فقط منحصر به متخصصان و پژوهشگران باشد و ما صرفاً خوانندۀ کتابها و آثار آنها باشیم. خواست کاتلین نیلسون این است که همۀ مسیحیان، اندیشمندانه و با امانت و وفاداری، به مطالعۀ کتاب‌مقدس مشغول باشند. او به ما می‌گوید که چگونه به این آرزو دست یابیم. شایسته است این کتاب خِرَدمندانه، که به قلمی شیوا به نگارش درآمده است، به شکلی وسیع در دسترس همگان قرار گیرد.

خدمت بانوان که لبریز از کلام خدا است

این کتاب برای به جنب و جوش آوردن دختران مسیح نوشته شده است، برای کسانی که نیاز دارند از کلام خدا تعلیم یابند و کلام خدا در زحمات مختلفی که بر دوش می‌کشند حافظ ایشان باشد. این کتاب تنوع خدمت بانوان را در کلیساهای مختلف به ما نشان می‌دهد و از همۀ بانوان مشغول به خدمت می‌خواهد متحد و یکپارچه به کلام خدا متعهد بمانند.

خانمها زمانی بهتر به بلوغ روحانی می‌رسند که از کلام خدا می‌آموزند. این آموختن ابتدا زمانی صورت می‌گیرد که کلام خدا در جمع کلیسا موعظه شود و سپس در مشارکت خانمهای خداشناس و خداترس توضیح داده شود و تفسیر گردد. این کتاب به مشارکتهای زنانه انگیزه می‌بخشد و این رویا را بنیان می‌نهد که وقتی کتاب‌مقدس در کانون خدمت بانوان در جایگاه صحیح خود قرار می‌گیرد چه اتفاقی می‌تواند روی دهد و چه اتفاقی باید روی دهد.

 

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.