چگونه می‌توانم برای بردباری در محل کار، قدرت بیابم؟

آیا پیشنهاداتی برای به دست آوردن استقامت مسیحی دارید؟ در محل کار، من به سختی و بیش از توانم کار می‌کنم، تا حدی که احساس می‌کنم، نیاز دارم که فریاد بزنم و از خودم دفاع کنم. با این حال می‌خواهم در فروتنی بمانم و قلبم را بررسی کنم تا بدانم که چه اشتباهاتی مرتکب شده‌ام. همچنین، من نمی‌خواهم رفتار بدی در حین کار داشته باشم.

من می‌توانم موقعیت شما را درک کنم. اغلب حس کرده‌ام که از چندین جهت تحت فشار هستم. گاهی اوقات با فشار رئیسم برای به پایان رساندن پروژه‌ای که مدت‌ها به تعویق افتاده بود، مواجه می‌شوم، این در حالی است که یکی از کارمندانم به توجه و رسیدگی من نیاز دارد، و در این میان یک مشتری مهم نیز از من کمک می‌خواهد. در چنین اوقاتی که به نظر نمی‌رسد بتوانیم همه را از خودمان راضی نگه داریم و نیز نمی‌توانیم همۀ امور را دنبال کنیم و انجام دهیم، به راحتی احساس می‌کنیم که در حال شکست هستیم.

هنگامی که احساس می‌کنیم بیش از کشش و توان خود در حال تحمل فشار کاری هستیم، این امکان وجود دارد که به آسانی نسبت به دیگران حالت تدافعی یا پرخاش به خود بگیریم. گرچه ممکن است که بخواهیم درست رفتار کنیم و کار اشتباهی انجام ندهیم، اما محدودیت‌های ذهنی و جسمی ما، کنترل را از دست‌مان خارج می‌سازد.

یک فرد شاغل مسیحی، چگونه باید باشد؟ وقتی در شرایطی هستیم که استرس بی‌امان و پایان ناپذیر است، چگونه می‌توانیم متواضع بمانیم، نگرش مثبت خود را حفظ کنیم و با وفاداری به انجام مسئولیت‌های خود ادامه دهیم؟

مسیحیان به منابع متعددی دسترسی دارند که کسانی که مسیح را نمی‌شناسند از آنان برخوردار نیستند. من چند مورد از آنها را به امید ایجاد دلگرمی مورد بحث قرار خواهم داد.

قدرت حضور خدا

دانستن اینکه حضور خدای تثلیث، در هر جا که باشم و هر آنچه بر من بگذرد، همواره با من است، به من این امکان را می‌دهد که به او اعتماد کنم و در اطاعت او باشم. به فیض خدا، در بیش از ۴۵ سالی که از ایمان من به عیسی مسیح می‌گذرد، توانسته‌ام به طور مداوم حضور او را در زندگی روزمرۀ خود تجربه کنم. زیرا انتخاب من این بوده که آنچه او آشکار ساخته است را همیشه به یاد آورم، همچنین فراموش نکنم که همواره او با من است (مزمور ۱۳۹).

توصیه می‌کنم کتاب «تمرین حضور خدا» نوشتۀ برادر لارنس را بخوانید. از پیش‌گفتارِ کتاب، ما با این مرد که ایمانی عمیق دارد آشنا می‌شویم: «این کتاب که بیش از ۳۰۰ سال پیش نوشته شده است، پیغامی مربوط به هر مسیحی می‌باشد که در هجوم دنیای امروز گرفتار شده است.» در این کتاب کوتاه و در عین حال عمیق، نگاهی اجمالی به قلب شاد برادر لارنس خواهیم داشت، «قلبی که اساسی‌ترین عنصر زندگی مسیحی را آموخته بود: اینکه چگونه روزانه در حضور خدا بمانیم.»

قوت حقیقتِ خدا

درک عمیق الهیاتِ کار –اهداف الهیِ خدا برای کار، اثرات گناه بر هر جنبه از کار، و اینکه مسیح، چگونه شخص شاغل را از طریق آزمایش‌ها تبدیل می‌سازد– می‌تواند به ما کمک کند که با نیروی روح بر کار خود تمرکز کنیم و نه نیروی جسم.

یکی از آموزه‌هایی که اغلب به آن باز می‌گردم، موضوع سقوط است. به دلیل گناه آدم، گناهان من و گناهان تمامی اشخاصی که با آنها کار می‌کنم، کار کردن سخت‌تر از آن چیزی شده، که قرار بود باشد. این سبب می‌شود که انتظاراتم پایین بیایند و سختی‌های کار دیگر مرا متعجب نکنند.

با این‌ حال، می‌توان رنجی که در محل کار با آن مواجه می‌شویم را نیز به عنوان یک آزمایش تلقی کرد، که می‌تواند ایمان ما را بنا کند (رومیان ۳:۵-۵). آزمایش‌ها فرصتی را برای ما فراهم می‌سازند که به خدا اعتماد کنیم، کلام او را به کار بگیریم، و با قدرت روح‌ القدس گام برداریم. به ما گفته شده است که در آنها شادی کنیم (یعقوب ۲:۱-۴)، «زیرا گذشتن ایمان ما از بوتۀ آزمایش‌ها، پایداری به بار می‌آورد.» آیا به راستی می‌خواهید پایداری و استقامت را یاد بگیرید؟ یاد بگیرید که هر آزمایش را با استواری پشت سر بگذارید.

نویسندۀ عبرانیان نیز ما را به استواری دعوت می‌کند (عبرانیان ۱۹:۱۰-۲۵). او ما را فرا می‌خواند که به خدا نزدیک شویم، و می‌دانیم که تنها به این دلیل قادر به نزدیک شدن به خدا هستیم که عیسی، کفارۀ کامل گناهان ما را داده است. او همچنین از ما می‌خواهد امیدی که به آن معترف هستیم را محکم نگاه داریم و بدانیم که خدا وفادار و امین است.

واقعیت تبدیل و دگرگونی

یکی از کاربردی‌ترین وعده‌ها برای زندگی مسیحی در فیلیپیان ۶:۱ گفته شده است: «اطمینان دارم خدا که این عمل نیکو را در شما آغاز نمود، شما را یاری خواهد داد تا در فیض او رشد کنید تا به هنگام بازگشت عیسی مسیح، کار او در شما تکمیل شده باشد.» مشابه این را در عبرانیان ۲:۱۲ می‌خوانیم که عیسی را «قهرمان و مظهر کامل ایمان ما» معرفی می‌کند.

تمام کسانی که با ایمان به حضور عیسی مسیح می‌آیند،‌ از لحظۀ عادل‌شمردگی ، سفری بازگشت ناپذیر به سوی شبیه شدن به مسیح را آغاز می‌کنند. عیسی ما را فرا می‌خواند، ما پاسخ می‌دهیم، و روح‌ القدس آغاز به تغییر و تبدیل ما از درون می‌کند.

این فرایند مادام‌العمر (که الهیدانان تقدیس پیشرونده می‌نامند)، با کاوش و تعمق در کلام خدا، سپری کردن وقت در دعا، مشارکت با سایر ایمانداران، راه رفتن با ایمان در مطیع بودن به آنچه او ما را بدان فراخوانده است، هموارتر پیش خواهد رفت. و هنگامی‌ که ما شکست می‌خوریم، که این برای همهٔ ما اتفاق می‌افتد، پدر با محبت ما را آموزش خواهد داد تا باز به مسیر عدالت بازگردیم.

چالش استقامت

تلفیق ایمان مسیحی‌ ما در محل کار، با آزمایش‌ها و وسوسه‌های خاصِ خودش، همیشه یک چالش بزرگ خواهد بود. زندگی مسیحی داشتن، دشوار نیست، غیر ممکن است.

بنابراین، تنها راه برای استقامت، نهایت استفاده از تمام منابع روحانی می‌باشد که خداوند در اختیار فرزندان خود قرار داده است، که شامل قدرت حضور او، قدرت شناخت حقیقت در باب کار و ایمان، (به ویژه اینکه چگونه از طریق گذر از آزمایش‌ها رشد می‌کنیم)، و واقعیت تبدیلِ درونیِ همیشگیِ ما در به شباهت مسیح درآمدن، می‌باشد.

 هنگامی که به طور مداوم در تلاش هستید که ابتدا ملکوت او را بجویید، در گذر زمان در آزمایش‌های بسیاری استقامت و پایداری خواهید داشت.

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.