دلایلی مبنی بر این اطمینان که خدا ایمان ما را استوار نگاه خواهد داشت

یک‌شنبۀ پیش، به همراه اعضای کلیسا این دعا را سراییدیم: «پر نما با فیض خود، دایماً در خود مرا آسوده دار، دایماً حافظ ایمانم باش» («عیسی، می‌آرامم، می‌آرامم»). این دعا از وابستگی ما به خدا سخن می‌گوید. این دعا خاطرنشان می‌سازد که این خدا است که ما را حفظ می‌نماید و استوارمان می‌دارد تا فردا صبح که از خواب بلند می‌شویم ایمانمان را از دست نداده باشیم.

شما بر چه اساسی مطمئن هستید که تا به هنگام بازگشت عیسی ایمانتان استوار خواهد ماند؟ سوال این نیست که «آیا به آموزۀ امنیت ابدی اعتقاد دارید؟» سوال این است که «این امنیت چگونه حفظ خواهد شد؟» آیا ثابت‌قدم ماندنِ ما در ایمان به عزم و ارادۀ راسخمان و اعتبار آن عزم و اراده بستگی دارد؟ یا به کار خدا وابسته است که ایمان ما را استوار نگاه دارد؟

این حقیقتی عظیم و شگفت‌انگیز در کتاب‌مقدس است که خدا امین و وفادار است و کسانی‌ را که خوانده است، تا ابد، محفوظ خواهد داشت. ما از امنیت ابدی‌مان خاطرجمع هستیم، زیرا اطمینان داریم که خدا حافظ ایمانمان خواهد بود! قطعی بودن این حقیقت، که در حال حاضر خدا ایمان ما را محفوظ نگاه می‌دارد، ابدیت ما را در حضور خدا قطعی می‌سازد.

ولی‌ این اطمینان برای آن کسانی بسیار عالی و شگفت‌انگیز است که خدا ایشان را خوانده است. دست‌کم، در سه آیۀ کتاب‌مقدس، «خواندگی از جانب خدا» و «محافظت از جانب خدا» در کنار هم عنوان شده‌اند.

اول قرنتیان ۱:‏۸-‏۹

«او شما را تا به‌ آخر استوار نگاه خواهد داشت تا در روز ظهور خداوند ما عیسی مسیح بری از هر‌ ملامت‌ باشید. امین‌ است‌ خدایی که‌ شما را به‌ شراکت‌ با پسرش، خداوند ما عیسی مسیح، فرا خوانده‌ است.»

اول تسالونیکیان ۵:‏۲۳-‏۲۴

«خدای آرامش، خود، شما را به تمامی تقدیس کند و روح و جان و تن‌ شما تا آمدن خداوندمان عیسی مسیح بی‌عیب محفوظ بماند. او که شما را فرا می‌خواند امین است و این را خواهد کرد.»

یهودا ۱

«از یهودا، غلام عیسی مسیح و برادر یعقوب، به فراخواندگانی که در خدای پدر محبوبند و برای عیسی مسیح محفوظ نگاه داشته شده‌اند. رحمت و آرامش و محبت، به فزونی بر شما باد.»

امانت و وفاداریِ خدا تضمین می‌کند که او همۀ کسانی را که فرا خوانده است محفوظ خواهد داشت.

«و آنانی را که خواند ایشان را نیز عادل گردانید و آنانی را که عادل گردانید ایشان را نیز جلال داد» (رومیان ۸:‏۳۰)

«آن که کاری نیکو در شما آغاز کرد آن را تا روز عیسی مسیح به کمال خواهد رسانید» (فیلیپیان ۱:‏۶)

«[ما] نیز به قدرت خدا و به واسطۀ ایمان محفوظ هستیم، برای نجاتی که از هم‌اکنون آماده شده است تا در زمان آخر به ظهور رسد» (اول پطرس ۱:‏۵)

«بر او که قادر است شما را از لغزش محفوظ نگاه دارد و بی‌عیب و با شادی عظیم، در حضور پرجلال خود، حاضر سازد . . . تا ابد جلال باد» (یهودا ۲۴)

این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.